تبلیغات
وبلاگ حضرت حجت بن الحسن (ع) - چقدر برای ظهور آماده ایم

اسلایدر

1.    منتظرین امام زمان (عج) چند گروه هستند :الف- منتظرین گمراه : اینها كسانی هستند كه نشسته‌اند و دست روی دست گذاشته‌اند تا حضرت تشریف بیاورند و  كارها را اصلاح نمایند. ب  منتظرین مخرّب : اینها كسانی هستند كه هم گناه می‌كنند و هم دعوت به گناه می‌كنند به امید اینكه عالم از ظلم و جور اشباع شود تا حضرت ظهور كنند !ج  منتظرین غافل : اینها كسانی هستند كه برای ظهور حضرت دعا می‌كنند، ختم می‌گیرند ولی در بند اصلاح خود و زن و و بچه و  خانواده نیستند. د  منتظرین عاقل و عادل : اینها كسانی هستند كه دائم به یاد خدا و در فكر اصلاح خود و خانواده و بندگان خدا هستند.

سه گروه اول وقتی امر ظهور واقع شود اگر خدا و امام زمان (عج) دستگیری نكنند جزء خوارج زمان خود می‌شوند، مگر دستة چهارم كه دائم به فكر امر به معروف و  نهی از منكر و اصلاح خود، ‌خانواده و اجتماع هستند.

 

2.    قطره باران اگر به لباس شما ببارد از بین می‌رود و اگر به شیشه پنجره بخورد از خود لكه‌ای بر جای می گذارد ولی اگر به دریا ببارد دریا می‌شود. لذا می‌توان گفت قطرة باران به هركجا غیر از دریا بخورد یا نابود می‌شود یا سبب زشتی. بدانید، گفتار هم اگر از قول خدا و ائمه (ع)  نباشد محكوم به فناست، ولی اگر از قول ایشان باشد هرگز از بین نمی‌رود و برای همیشه ماندگار است.

 

3.    دو چیزند كه یا سبب رشد و تعالی انسان می‌شوند یا اینكه او را زمین می‌زنند ؛ یكی چشم و دیگری زبان. اگر این دو را برروی گناهان ببندی رشد می‌كنی و اگر آنها را بر معاصی بگشایی تو را نابود می‌كنند.

 

4.    تمام گناهان از چشم و دل بر می‌آیند، ‌بنابراین باید دل را به آنچه چشم می‌بیند مشغول ننمائیم.

 

5.    خوشا به حال كسی كه دعا و عبادتش خالص برای خدا باشد، "خالصاً لوجه الله" باشد. زیرا عمل خالص دست انسان را می‌گیرد و از لغزشها باز می‌دارد، هرچند كه به ظاهر كوچك باشد.

 

6.    عبادت‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه دوبرابر محسوب می‌شوند، یعنی خدا آنها را دوبرابر قبول می‌كند. این از لطف خداست. در واقع فرصتی به ما می‌دهد تا كوتاهی‌ها و كم‌كاری‌های خلال هفته را كه به خاطر گرفتاری‌ها مرتكب شده‌ایم جبران نمائیم. البته با خواندن چند ركعت نماز مستحبی و گفتن تعدادی ذكر خسته نشوید، چون گناهان هفته خود را كه حساب كنید می‌بینید كه اگر تمام موهای بدن شما زبان داشته باشد و استغفار كند، بازهم كم است.

 7.  مراقب باشید كه توبه و ذكر استغفار هم شما را مغرور نكند، چون توفیق توبه و استغفار را هم خودش داده است.     

8.    سه "ش" انسان را به ورطة نابودی می‌كشاند :
1- شكم
 شهوت                     
 شیطان
شكم، شهوت را تقویت می‌كند و بعد شیطان بر شهوت‌- پرست غلبه می‌كند.

 

9.    شبی یك صفحه قرآن را با معنای فارسی‌اش بخوانید و عمل كنید، این افضل است از هزار ختم قرآن كه فقط عربی‌اش را بخوانید و معنایش را نفهمید.

 

10.           هركس به اندازة پولی كه در اختیار دارد و نفراتی كه زیر دست دارد آزمایش می‌شود و هرچه این پول و نفرات بیشتر باشد، آزمایش الهی سخت‌تر است. و هر كه مسئولیتش بیشتر باشد، اگر خوب كار كند ثوابش هم بیشتر است.

 

11.           برای سلامتی خود ارزش قائل شوید. سلامتی دوستان خدا  برای خلق خدا مفید است. باید سالم باشید تا بتوانید برای خدا كار كنید. مثلاً همین جلساتی كه در هفته برگزار می‌كنید، یكی از كارهای بسیار مهم و ارزشمند است.

 

12.           هر نفسی نمی‌تواند بار خدا را بكشد. نفسهایی می‌توانند بار خدا را بكشند كه شجاع و جسور باشند. البته همین فشارهای راه خدا، نفس را مطیع كرده و سر‌جایش می‌نشانند.

 

13.           از الطاف خفیه الهی است كه انسان در نظر خودش خوار باشد، خود كوچك بینی اگر انسان را به یأس نكشاند خوب است.

 

14.           این را بدانید كه كسی نمی‌تواند ما را با زور و یا فریب وادار به گناه كند، ابتدا نفس خودمان می‌خواهد. مثلاً اگر ما در كار دنیا با امری موافق نباشیم با همه‌كس، حتی با پدر و مادر و همسر مخالفت می‌كنیم و حتی می‌جنگیم ولی زیر بار نمی‌رویم. ولی در كار عقبی، ‌هر بادی بوزد ما را به این ‌طرف و آن ‌طرف می‌برد.

 

15.           خدائی كه خالق رحمت و كرم و عطوفت و مهربانی است، ترس ندارد. آنجا كه می‌گوید از من بترس، یعنی اگر می‌خواهی از كسی بترسی و به خاطر ترس از او گناه كنی، ‌از من بترس و نكن.

 

16.           اگر می‌خواهی به خاطر خجالت از كسی كاری را انجام بدهی كه خلاف رضای خداست، از خدا خجالت بكش و نكن. اگر می‌خواهی به خاطر خوشحال كردن كسی مرتكب گناه بشوی، ‌خدا را خوشحال كن و مرتكب آن گناه نشو. چرا كه خدا سزاوارتر است كه بخاطرش كاری را انجام بدهی یا ندهی.

 

17.           اگر كسی گناهی بكند خدا، ‌ملائكه،  انبیاء و اولیاء خدا را رنجانده و فقط یك شیطان را خوشحال كرده. ولی اگر به گناهی برسد و چشم‌پوشی كند و انجام ندهد، خدا، یكصدو بیست و چهار هزار پیامبر، ‌ملائكه و اولیاء را شاد كرده و یك شیطان را از خودش رنجانده.

منبع:www.aliakbar.ir


برچسب ها: چقدر برای ظهور آماده ایم، امام زمان، ظهور، آمادگی برای ظهور،  

تاریخ : چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 | 06:33 ب.ظ | نویسنده : علی شریف | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.